JUST & Nahrin
O nás
JUST a Nahrin

Náš príbeh

Už v roku 1930 sa začal písať príbeh podpory všetkým tým, ktorí sa starajú o svojich blízkych a sami sa niekedy potrebujú o niekoho oprieť. U nás v JUSTe nájdete na mieru šité poradenstvo a švajčiarske produkty s voňavou silou prírody, na ktoré sa môžete spoľahnúť.

Za úplný začiatok považujeme stretnutie, ktoré usporiadal v novembri 1991 spoluzakladateľ JUSTu v Česku, Jiří Lízalek starší s Guidom Lenherrom, zástupcom švajčiarskeho JUSTu. Práve vtedy sa zaregistrovali vôbec prví poradcovia, medzi ktorých patrilo i päť aktívnych pamätníkov, ktorých sme navštívili v rámci 30. výročia tohto stretnutia.
Každý z našich dlhoročných poradcov prežil uplynulé desaťročia trochu inak, čo len potvrdzuje rôznorodosť rodiny JUST. V súvislosti s minuloročnými oslavami 30 rokov JUSTu u nás a v Česku sme sa rozhodli natočiť krátke videá, obsahujúce rozhovory so slovenskými a českými poradcami, ktorí k nám patria takmer od nášho vzniku. Spýtali sme sa ich pár otázok, ako napríklad, aké to je byť súčasťou JUSTu. Videá sme postupne publikovali na našom Facebooku ale môžete si ich pustiť aj tu. Veríme, že z týchto krátkych rozhovorov na vás dýchne atmosféra JUSTu a priblíži vám, čo náš príbeh znamená pre poradcov a zákazníkov.

1 2 3 4 5

NAŠA VÍZIA

Veríme, že sa nám darí poslanie popísané v predchádzajúcej kapitole plniť, a chceme v tom naďalej pokračovať. K úspešnej budúcnosti je však potrebné mať plán. A pretože chceme byť úspešní ešte aspoň ďalších 30 rokov, nemôže byť tento plán ihneď úplne podrobný. Povedie nás pri stanovovaní plánov krátkodobých. A taká je teda vízia spoločnosti JUST SLOVENSKO:

“Poskytovať produkty a poradenský servis šitý na mieru individuálnym potrebám zákazníkov. Stabilná a stále rastúca sieť odborne vyškolených poradcov je exkluzívnym zastúpením popredných švajčiarskych značiek JUST a Nahrin. Vnímame, čo ľudia potrebujú.“

NAŠE POSLANIE

Spoločnosť JUST SLOVENSKO pôsobí na Slovensku viac než 30 rokov. Zaspomínali sme si, rozobrali náš doterajší „život“, čo je pre našu činnosť najdôležitejšie a sformulovali tzv. poslanie. Chceme ním povedať, prečo tu sme a čo dávame ľuďom okolo nás.

“Prinášať moderné poňatie životného štýlu s dôrazom na osvedčené, tradičné, prírodné postupy. Sme rodinná firma a váš osobný poradca v oblasti zdravia, krásy a duševnej pohody.”

NAŠE HODNOTY

Po vzore našej švajčiarskej partnerskej spoločnosti, JUST International AG a mnohých iných úspešných značiek, sme sa rozhodli podniknúť dobrodružnú cestu k samotnému jadru našej podstaty a pomenovať v spolupráci s našimi zákazníkmi, partnermi, poradcami a zamestnancami kľúčové hodnoty – päticu bodov, ktoré na prvý pohľad jasne vysvetľujú, čo si naša spoločnosť, JUST SLOVENSKO, váži a čo je pre nás dôležité.

Naše hodnoty sú všetky rovnako významné, navzájom prepojené, každá súvisí so všetkými ostatnými. Sú takou vyváženou zmesou, podobne ako naša legendárna „tridsaťjednotka“ (t. j. Olej z 31 liečivých rastlín), na ktorú odkazujeme aj tvarom kvapky. V symbole kvapky (obr. vyššie) nájdete naše farby –  modrú ako JUST, zelenú ako Nahrin a červenú, ktorá je obsiahnutá v slovenskej i švajčiarskej vlajke. A pretože sme vznikli ešte za čias Československa a doteraz máme veľmi úzky vzťah aj s našimi českými kolegami, sivé slová na pozadí sú po slovensky aj po česky.

Čo hodnoty JUST SLOVENSKO reprezentujú?

Švajčiarska kvalita

Prinášame našim zákazníkom nielen vysokokvalitné švajčiarske produkty, ale aj nadštandardný záručný a reklamačný servis, včasné vybavenie objednávok a služby našich odborne školených poradcov.

Zdravie

Spoločnosti JUST aj Nahrin vyrábajú produkty s využitím prírodných zložiek, ktoré prinášajú zdravie zvonku i zvnútra. Pomáhajú podporovať imunitu a sú vhodné aj v preventívnej starostlivosti. Využívajú silu liečivých rastlín overenú tradíciou i vedeckými poznatkami. Takisto celá firma sa snaží zachovať zdravý životný štýl, správa sa ekologicky, či už z pohľadu využívania recyklovateľných materiálov a pod.

Etika

Nielen spoločnosť sama o sebe, ale aj zamestnanci a poradcovia sa chovajú slušne, lojálne a poctivo. Dodržiavanie etických zásad priameho predaja, poskytovanie pravdivých inforácií a zachovávanie princípu zdravia a kvality je pre nás veľmi dôležité. To je etika.

Záujem o človeka

Čo predstavuje tento výraz? Je v ňom zahrnutá individuálna starostlivosť o zákazníka, empatia, ochota pomôcť, ľudskosť či ústretovosť. Je to aj o stretávaní sa, či už vo vzťahu poradca – zákazník, poradca – poradca, poradca – firma. Potešenie z toho, čo robíme a pozitívna spätná väzba nás motivujú pomáhať druhým.

Rozvoj a stabilita

Spoločnosť JUST SLOVENSKO pôsobí na trhu už od roku 1992. Charakterizujú ju dlhoročné spolupráce, príjemné zamestnanecké vzťahy, zázemie rodinnej firmy. To je to, čo poskytujeme a môžeme poskytnúť aj vám – stabilitu. Avšak neznamená to stagnáciu, ideme s dobou, inovujeme, zavádzame nové rýchlejšie systémy, spôsoby komunikácie. Vymýšľame nové školenia a semináre nielen pre poradcov, ale aj našich zamestnancov. Rozvíjame sa!

NAŠI PARTNERI

Našimi partnermi sú hlavne všetci naši odborní poradcovia. Bez výrobcov produktov by sme sa však nezaobišli. A tak vám chceme predstaviť dve švajčiarske spoločnosti patriace medzi špičky vo svojich oboroch – výrobe bylinnej kozmetiky a výrobe potravín a výživových doplnkov.

JUST International AG, Walzenhausen

Zakladateľom firmy JUST bol pán Ulrich Jüstrich, ktorý sa, po čase strávenom v emigrácii (od roku 1923 Argentína), ako predavač kief vracia späť do Švajčiarska. Tam v roku 1930, v malom mestečku Walzenhausen – ležiacom vo švajčiarskych Alpách v kantóne Apenzell, v bývalej otcovej fabrike na výrobu čipiek, zakladá firmu JUST, ktorá sa špecializuje na výrobu kief z vysoko kvalitných prírodných surovín. Názov firmy bol jednoducho vytvorený z prvých štyroch písmen jeho priezviska.

Už v tej dobe začal Ulrich Jüstrich spolupracovať s predajcami, ktorí distribuovali produkty (vtedy ešte len kefy) priamo zákazníkom. Tento distribučný kanál bol veľmi úspešný a dal základ vzniku priameho predaja vo Švajčiarsku. Behom druhej svetovej vojny sa stali materiály potrebné pre výrobu kief nedostatkovým tovarom. Ulrich Jüstrich využil príležitosť a začal vyvíjať a vyrábať krémy s prírodnými látkami. Nasledovali prísady do kúpeľov a produkty pre starostlivosť o vlasy a nohy.

Behom niekoľkých rokov si táto malá spoločnosť získala celosvetovú prestíž a dnes sa jej produkty predávajú vo viac ako 35 krajinách sveta. Jedná sa o spoločnosť, ktorá pristupuje k zdraviu osvedčenou a prirodzenou cestou – využíva blahodarné účinky prírody v harmónii s ľudským telom. JUST vníma prírodu a ľudské telo ako perfektný systém, ktorý je ovplyvnený vonkajšími faktormi, ako napríklad životný štýl, stres, umelé chemikálie, strava. Zameriava sa na rovnováhu medzi vedou a prírodou, štúdiom bylín spoločne so starovekými terapiami, v ktorých JUST znovuobjavil zdroje pohody a zdravia. Tieto skúsenosti sú uplatňované pri vývoji nových výrobkov s esenciálnymi olejmi a bylinnými extraktmi, ktoré prinášajú riešenie pre každodenné potreby miliónov zákazníkov firmy JUST po celom svete a pomáhajú žiť zdravším životným štýlom.

Nahrin AG, Sarnen

Nahrin je švajčiarska rodinná firma. Bola založená v roku 1954, v mestečku Sarnen, v kantóne Obwalden. Nahrin AG je dnes jednou z najväčších spoločností priameho predaja vo Švajčiarsku. Vďaka intenzívnej komunikácii medzi poradcami a zákazníkom môže firma pružne reagovať na trendy a potreby zákazníkov. Okrem toho žiadna iná forma predaja neumožňuje tak intenzívne poradenstvo, šité na mieru. Spoločnosť Nahrin je členom VDF, Švajčiarskej asociácie priameho predaja, a riadi sa jej etickým kódexom. Nahrin vyrába zdravé, kvalitné a zároveň chutné produkty zdravej výživy a potravinových doplnkov. Neustále vymýšľa nové zloženia, zlepšuje príchute a kvalitu už existujúcich produktov.

Nahrin je jednou z popredných spoločností na trhu so zdravými potravinami a venuje špeciálnu pozornosť výrobe nizkokalorických produktov s nízkym obsahom tuku, cukru a soli. V súlade s prísnymi štandardami a špeciálnymi metódami výroby zaisťuje zachovanie nutričných hodnôt: vlákniny, vitamínov a minerálnych látok vo svojich výrobkoch, čo je bezpochyby jej najväčšou prednosťou. Dnes spoločnosť Nahrin ponúka viac ako 100 produktov zdravej výživy a potravinových doplnkov, medzi ktoré patria polievky, omáčky, koreniny, nápoje, kokteily a sirupy. Len vo Švajčiarsku má Nahrin viac ako 300 tisíc spokojných zákazníkov.

Švajčiarsko je prekrásna krajina.

Našim odborným poradcom pravidelne umožňujeme exkurzie do oboch výrobných závodov. Považujeme za dôležité, aby sa na vlastné oči presvedčili o švajčiarskej kvalite, hygienických štandardoch, aj o osobnom prístupe zamestnancov, aby na vlastnej koži pocítili spoluprácu so zástupcami švajčiarskych partnerských spoločností JUST a Nahrin, vedením spoločnosti JUST SLOVENSKO a svojimi kolegami – poradcami.

O spoločnosti

Spoločnost JUST SLOVENSKO vznikla v decembri 1992 ako výhradný zástupca špičkovej švajčiarskej bylinnej kozmetiky JUST vo vtedajšom Československu. A v roku 1995 vzala pod svoje krídla potraviny a výživové doplnky švajčiarskej spoločnosti Nahrin.

Rodinná spoločnost JUST SLOVENSKO je zamerená na starostlivosť o zdravie, krásu i duševnú pohodu. Dodnes je vo vlastníctve pôvodných majiteľov. Charakteristickým rysom spoločnosti je prevzatie úspešného modelu priameho predaja, tzv. párty systému. Zvyšujúci sa počet milovníkov produktov JUST a Nahrin zahŕňa odborných poradcov, hostiteľky a hlavne spokojných zákazníkov. Tí sú dôkazom kvality a úspechu. I v dnešnej uponáhľanej dobe s prevahou elektronickej komunikácie má priamy predaj a osobný kontakt so zákazníkom svoje pevné miesto na trhu.

Spoločnosť JUST SLOVENSKO dodržiava Etický kódex a je členom Združenia priameho predaja. Združenie vzniklo s cieľom stanoviť pravidlá priameho predaja a dohliadať na ich dodržiavanie, s čím je spojená aj ochrana spotrebiteľa a etické pôsobenie na trhu.

O produktoch

Základom našej filozofie je vysoká kvalita výrobkov. Začína starostlivým výberom
tých najkvalitnejších surovín zo Švajčiarska a iných krajín z celého sveta (rastliny,
rastlinné výtažky, éterické oleje, ovocie, zelenina, koreniny, vitamíny a minerálne látky),
ktoré tvoria základ našich produktov. Jednotlivé ingrediencie spĺňajú všetky európske
normy a podliehajú niekoľkostupňovej kontrole podľa prísnych kritérií. Dávame
prednosť prírodným vôňam a farbivám, produkty distribuujeme v obaloch z
recyklovateľného materiálu. Tým je naplnená hlavná myšlienka spoločností JUST a
Nahrin s dôrazom na maximálnu spokojnosť zákazníka.

Výroba a kvalita

Všetky produkty sú vyrobené a balené výhradne vo Švajčiarsku v materských firmách JUST vo Walzenhausene a Nahrin v Sarnen v súladu so Švajčiarskym zákonom o kozmetike a Európskym právom o kozmetike. JUST je držiteľom certifikátov ISO 9001:2015 Systém manažmentu kvality, ISO 22716:2007 GMP Kozmetika – Správna výrobná prax a ISO 14001:2015 Systém environmentálneho manažmentu. Nahrin v súlade s certifikátom ISO 9001 pristupuje zodpovedne k prostrediu napríklad tým, že získava teplo z geotermálnych vrtov.

Preukázateľné účinky produktov sa opierajú o dlhoročné skúsenosti spoločnosti JUST na poli využitia rastlín v prírodnom liečiteľstve a spoločnosti Nahrin v oblasti zdravej výživy. Špičková kvalita produktov je zaručená vďaka spolupráci s overenými dodávateľmi surovín, ktorí prostredníctvom výzkumu a testovania udržujú vysoké štandardy. Kozmetické prípravky JUST sú dermatologicky testované. Účinné zložky všetkých produktov sú kombinované tak, aby pôsobili synergicky. To najlepšie pre zákazníkov prinášame s odkazom na prácu našich predchodcov, navyše v modernom poňatí.

Vaše otázky
filtrujte
zrušiť filtre

Organizátor je odborný poradca, ktorý sa stará o svoju skupinu poradcov. Vedenie takejto skupiny vyžaduje schopnosť veci dobre organizovať a tak sme túto úlohu práve tak pomenovali. Ak vás láka práca poradcu, pohovorte si o tom so svojím odborným poradcom – on vás môže zaregistrovať napríklad do svojej skupiny. Ako poradca budete mať príležitosť kariérne rásť a pozícia organizátora je jedna z medzníkov v živote a práci odborného poradcu.

Niektorá z kozmetičiek, manikérok alebo kaderníčok v tomto kozmetickom salóne je odbornou poradkyňou. Znamená to, že vám pri poskytovaní svojich služieb môže ešte naviac predstaviť produkty JUST a Nahrin. Nehanbite sa opýtať, ak máte o produkty JUST a Nahrin záujem. Môžete tu rovno niektorý z nich vyskúšať.

Tak to okolo vás prešiel niekto z našich najlepších, ktorým poskytujeme možnosť takto označiť ich vozidlá.

Súhlasíme s vami. Obe švajčiarske lokality sú prekrásne. Niektorí naši zamestnanci a odborní poradcovia majú možnosť dvakrát v roku, po splnení vopred stanovených kvalifikačných kritérií, ísť Švajčiarsko navštíviť a podporiť tak úzku spoluprácu medzi nami a zahraničnými spoločnosťami. Ako poradca máte možnosť do sídiel spoločností JUST a Nahrin zavítať tiež. Pravidelne vyhlasujeme súťaž, z ktorej úspešní absolventi získavajú práve možnosť účasti na zahraničnom školení vo Švajčiarsku. Prelistujte si náš interný mesačník Justík alebo sa opýtajte poradcov vo vašej skupine.

Doplnkový sortiment pomerne často meníme a poradcom ho priebežne ponúkame podľa našich možností a okolností (napr. počas sezóny). Niektoré produkty objednávame priamo zo Švajčiarska a sme závislí od ich skladových zásob. Iné reklamné predmety zasa zaobstarávame s cieľom ich zahrnutia do ďalších ponúk poradcom. A preto je dobré sa spojiť priamo s odborným poradcom, ktorý je zárukou aktuálnych informácií o dostupnosti a ponuke doplnkového sortimentu.

V tomto prípade vám určite odporúčame konzultovať konkrétne produkty priamo s odborným poradcom. Niektoré sú certifikované aj pre starostlivosť o deti, ako napríklad Lamelloderm krém, ale väčšina produktov je vhodná pre deti až od veku 3 rokov alebo staršie. Naši odborní poradcovia sú v tejto oblasti preškolení a sú schopní pre vaše ratolesti nájsť vhodné produkty.

Úplné znenie obsiahnutých zložiek v produktoch nájdete priamo tu, na našich stránkach. Stačí si zobraziť stránku konkrétneho produktu a kliknúť na Zloženie a alergény. Pri kozmetike JUST je zloženie deklarované ako INCI, kde sme hviezdičkou označili potencionálne alergény. Pri potravinách a výživových doplnkoch Nahrin je úplné zloženie doplnené tabuľkou výživových hodnôt. Alergény sú v tomto prípade vyznačené tučným písmom. Váš odborný poradca vám prípadne pomôže nájsť alternatívu k produktu, ktorý kvôli alergii nemôžete používať.

Sme veľmi radi, že sa vám náš katalóg páči. Tvoríme ho s láskou. Aktuálne tlačené vydanie vám môže dať váš odborný poradca. Prípadne si ho môžete prelistovať online.

To bude náš legendárny Olej z 31 liečivých rastlín. Prvý JUST produkt v Československu vôbec. Schválne sa starej mamy opýtajte, prečo je tento olej tzv. Perlou JUSTu.

Obvykle trikrát do roka. Snažíme sa vyberať zaujímavé produkty od oboch našich švajčiarskych partnerov. A keď je to možné, nové produkty vyberáme aj s ohľadom na ohlasy od vás, poradcov a našich zákazníkov.

Samozrejme, rátame s tým, že sa to môže stať. V prípade, že vám niektorá zo zložiek produktov nerobí dobre (aj v rade prírodných zložiek sú potenciálne alergény), obráťte sa priamo na odborného poradcu, ktorý vám produkt odovzdal. Ten príjme aj použitý produkt späť, vráti vám peniaze a reklamáciu s nami vybaví za vás.

Na našom webe sú k dispozícii informácie k produktom v stálej katalógovej ponuke. Okrem nej priebežne informujeme o tzv. Mimoriadnej ponuke, obsahujúcej produkty dostupné len v určitých obmedzených obdobiach roka. Veľakrát sú to už vyradené katalógové produkty, ktoré majú zákazníci stále radi, alebo rôzne sezónne špeciality. Niektoré produkty sú totiž vo Švajčiarsku vyrábané výhradne v tom období, kedy je k dispozícii ich kľúčová surovina. Ak ste hľadaný produkt v Mimoriadnej ponuke práve nenašli, tak nie je v súčasnosti v predaji. Skúste sa informovať u svojho odborného poradcu. Je možné, že bude mať tento produkt vo svojej zásobe, alebo pre vás zistí, či by bolo možné ho do Mimoriadnej ponuky opäť zaradiť.

Určite má. Dajte veciam voľný priebeh a otvorte sa tomu, čo vám vstupné školenia dajú. Množstvo času, ktoré ste ochotný tomu venovať, záleží čisto len na vašom rozhodnutí. Naše školenia vám pomôžu zbaviť sa hanblivosti a naučiť sa komunikovať so zákazníkmi. Nebojte sa a skúste to. Aj keď to nevyjde, stále si budete môcť kúpiť naše produkty za výhodnejšiu cenu pre seba a svojich blízkych.

Samozrejme, ak sa sťahujete ďaleko a pôvodný poradca by s vami s obťažnosťou mohol riešiť stretnutia a odovzdávanie produktov, môžete sa kedykoľvek obrátiť na iného. Zvážte však, či by sa predsa len nenašlo nejaké riešenie, ako ostať v kontakte s pôvodným poradcom, ktorý hlavne po dlhšej spolupráci už pozná vaše potreby, napríklad využitím možnosti objednávok cez mikrostránku vášho poradcu.

Toto určite v poriadku nie je. Prosíme vás, aby ste v takom prípade kontaktovali priamo nás, v spoločnosti JUST SLOVENSKO, pomocou kontaktného formulára. Spojíme sa s konkrétnym poradcom a preberieme s ním dodržiavanie stanovených pravidiel predaja našich produktov.

Kdeže, ide o online nástroj pre priamy predaj. O objednávku produktov sa postará váš odborný poradca rovnako, ako keby ste spolu napríklad telefonovali. Pokiaľ žiadneho odborného poradcu nemáte, na stránke Ako si objednať sa dozviete, ako je možné si produkty objednať. Môžete sa Poradiť a nakúpiť u našich najlepších alebo môžete nájsť toho odborného poradcu, ktorý je k vám najbližšie, prostredníctvom Online objednávky. Objednávku produktov vždy realizujete cez svojho odborného poradcu, len si vyberiete, či vám má produkty doručiť on osobne (zdarma) alebo kuriér za poplatok. Váš odborný poradca vás vždy kontaktuje s potrebnými informáciami o tom, ako produkty používať a s čím je možné ich prípadne kombinovať.

Áno, samozrejme. Pri registrácii do systému Online objednávka vám bude ponúknutý zoznam poradcov vo vašom okolí. Objednané produkty vám môže doručiť on osobne, prípadne vám ich môžeme poslať rovno od nás z centrály, je to na vás. Odborný poradca, ktorého ste si vybrali, sa s vami spojí a poskytne vám potrebné poradenstvo k produktom. Produkty s vysokým obsahom prírodných zložiek sa bez odborného poradenstva neobídu. A navyše cez online objednávku si môžete vyberať len zo stálej katalógovej ponuky produktov, zatiaľ čo odborný poradca vám môže sprostredkovať i naše špeciálne ponuky, kolekcie či zvýhodnené akcie.

Samozrejme! Spýtajte sa svojho odborného poradcu, či používa náš systém online objednávka. Pokiaľ áno, určite vám rád poskytne adresu svojej mikrostránky a umožní vám registrovať sa do systému. Pokiaľ ešte svojho poradcu nemáte, využite systém online objednávka na tomto linku: https://objednavka.justnahrin.eu/. Pri registrácii vám bude ponúknutý zoznam poradcov z vášho okolia. Ten, ktorého si zvolíte, vám bude k dispozícii na konzultovanie všetkých otázok k produktom a ich používaniu.

Nemusíte sa zúčastniť PÁRTY, ak vám to nevyhovuje. Vždy je tu možnosť stretnúť sa len s odborným poradcom. Nehanbite sa mu povedať, aký spôsob spolupráce vám vyhovuje najviac, určite vám vyjde v ústrety.

Produkty našich švajčiarskych partnerov JUST a Nahrin na Slovensku získate jedine od nás. Sme výhradný tuzemský distribútor. Produkty ponúkame pomocou priameho predaja, musíte sa teda obrátiť na niektorého z našich Odborných poradcov.

Udržateľnosť

Na budúcnosti nám záleží.
Viac ako tri desaťročia prinášame na slovenský trh švajčiarske produkty JUST a Nahrin, ktoré pre našich zákazníkov zosobňujú kvalitu, prírodu a starostlivosť. Tieto hodnoty chceme prenášať aj do sveta okolo nás, preto naše rozhodnutia robíme s ohľadom na udržateľnosť.

Švajčiarski partneri

Sme distribútorom švajčiarskych produktov JUST a Nahrin, čo znamená, že nevieme ovplyvniť napríklad výber obalových materiálov alebo použitých surovín v produktoch. Hrdo však môžeme prehlásiť, že našim švajčiarskym partnerom je téma ekológie dobre známa a berú na ňu ohľad pri výrobe všetkých produktov. To sa prejavuje na celej škále rozhodnutí, od overených a spoľahlivých dodávateľov prírodných zložiek do produktov, cez využívanie obnoviteľných zdrojov energie, až po ekologické a recyklovateľné obalové materiály.

Čo robí pre udržateľnosť Nahrin si môžete prečítať v článku:

https://www.justnahrin.sk/aktuality/nahrin-a-udrzatelnost.

 

Čo robí pre udržateľnosť JUST?

JUST si potrpí nielen na výber tých najlepších surovín pre jedinečnú účinnosť našich produktov, ale aj zodpovedné a ohľaduplné správanie voči ľudstvu a prírode. Pri obstarávaní surovín udržiava dlhoročné partnerstvá. Férové ceny a ekologické pestovanie sú rovnako dôležité ako bezchybná kvalita a čo najkratšie dodacie trasy. Výroba JUSTu je v súlade s vysokými štandardmi v oblasti riadenia kvality a životného prostredia a je certifikovaná GMP a ISO. Nový výrobný závod „Generations Building“ postavený v roku 2016 je príkladom tohto záväzku s konceptom trvalo udržateľnej energie a vykurovania.

Švajčiarsky JUST sa zapojil do konzorcia, ktoré tvorí takmer 70 kozmetických spoločností a spoločností zaoberajúcich sa osobnou starostlivosťou. Cieľom tohto konzorcia je vytvoriť systém hodnotenia a bodovania vplyvu kozmetických výrobkov na životné prostredie v celom odvetví a umožniť spotrebiteľom rozhodovať sa pre udržateľné výrobky. Konzorcium dva roky vyvíjalo metodológiu a zbieralo dáta od kozmetických spoločností, ktorých výsledok by mal byť známy koncom roka 2023.

Pre spoločnosť JUST je členstvo v konzorciu EcoBeautyScore dôležitým míľnikom, aby mohla v oblasti udržateľnosti konať vedecky podloženým a pre zákazníkov relevantným spôsobom. Ako člen konzorcia má JUST možnosť získať včasný prehľad o vývoji environmentálneho manažmentu v kozmetickom priemysle a podieľať sa na jeho formovaní. To umožňuje pozorne sledovať budúce výzvy v oblasti udržateľnosti a byť pri tom, keď sa definujú dôležité parametre týkajúce sa vývoja, výroby a používania kozmetických výrobkov.

Ako spoločnosť, ktorej poslaním je priniesť zdravú pohodu osobne do každej domácnosti, sa angažujeme za ochranu prírody a zdravého životného prostredia pre ľudí a zvieratá,“ hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti JUST International AG Heinz Moser. „Ako člen konzorcia EcoBeautyScore sa aktívne podieľame na vytváraní objektívnych parametrov, ktoré zákazníkom umožňujú prijímať udržateľné nákupné rozhodnutia. To, čo prináša spoločnosť JUST, je dobré a malo by byť dobré aj pre životné prostredie – to je náš cieľ.

1.
Zamestnanci JUST SLOVENSKO a udržatelnosť

Šťastní zamestnanci vytvárajú šťastnú firmu. My si tých našich ceníme nadovšetko, a preto sa snažíme rôznymi spôsobmi podporiť ich zdravie, spokojnosť a pohodu.

 • Naši zamestnanci majú prístup ku všetkým produktom JUST a Nahrin a pravidelne dostávajú výživové doplnky na podporu imunity a vitality.
 • Zamestnanci si môžu uplatniť tzv. sick-day dvakrát do roka.
 • Raz do roka organizujeme rodinné stretnutie, kedy sa všetci zamestnanci aj s rodinnými príslušníkmi vyberú na víkendový pobyt.
 • Za každých odpracovaných päť rokov má zamestnanec nárok na niekoľkodňový pobyt vo Švajčiarsku.
 • Raz týždenne majú zamestnanci z administratívy nárok na home-office – čím mimo iného šetríme ich náklady na prepravu do práce.
2.
Maličkosti, ktoré robí JUST SLOVENSKO pre udržatelnosť
 • Separácia odpadu je v kanceláriách a na expedícii samozrejmosťou. Spoločnosť JUST SLOVENSKO bola ocenená certifikátom Environmentálne zodpovedného výrobcu spoločnosťou Natur-Pack v súvislosti s nakladaním s odpadom.
 • Namiesto motorového vysokozdvižného vozíka používame elektrický.
 • Redukujeme tlačoviny, ktoré sú stále bežnou súčasťou priameho predaja, a tam, kde je to možné, prechádzame na elektronické verzie dokumentov.
 • Na tlačoviny, tašky a obalové materiály používame papier s certifikátom FSC, ktorý hovorí o tom, že stromy použité na výrobu papiera, boli vypestované v ekologickom lesnom hospodárstve.
 • Pri nákupe doplnkového sortimentu dávame prednosť lokálnym firmám a chráneným dielňam v regióne, prípadne na Slovensku a v Česku.
 • Kolegovia sa pravidelne zapájajú do súťaže Do práce na bicykli.
 • Zapojili sme sa do zberu použitých zubných kefiek, z ktorých spoločnosť Curaprox vyrába smetné koše určené na recykláciu do škôl.
 • Výplňový materiál (Palespan Bio), ktorý si zákazníci nachádzajú vo svojich balíkoch, je biologicky úplne rozložiteľný a je vyrobený z kukuričných otrúb.
3.
JUST SLOVENSKO má zelenú strechu

Na streche rastú prevažne xerofytné (suchomilné) rastliny. Po okraji pochôdznej terasy sú vysadené bylinky, ktoré korešpondujú s herbárom spoločnosti JUST. Vegetačné strechy znižujú energetickú náročnosť budov, keďže fungujú ako izolácia najexponovanejšej časti budovy. Taktiež predlžujú životnosť strechy, keďže ju ochraňujú pred poveternostnými podmienkami.

Celková výmera vegetačnej strechy je 350 m2. Časť strechy, konkrétne 55 m2, je pokrytá terasou. Vegetačná strecha zachytáva a akumuluje zhruba 30 percent zrážok a následne ich postupne uvoľňuje do okolia v podobe výparov, čím svoje okolie ochladzuje a spríjemňuje. Zároveň vplýva na zvýšenie biodiverzity okolia budov v blízkosti.

4.
JUST SLOVENSKO má nainštalované svetlíky

Na streche budovy máme dômyselne umiestnených päť svetlíkov vďaka ktorým šetríme elektrickú energiu, pretože nám denné svetlo prirodzene preniká zo strechy.

5.
JUST SLOVENSKO využíva fotovoltaické panely

Po vzore našich švajčiarskych partnerov sme na budovu umiestnili 72 fotovoltaických panelov, vďaka ktorým používame v budove čistú a obnoviteľnú elektrickú energiu.

6.
JUST SLOVENSKO využíva tepelné čerpadlá

Celá budova je vykurovaná tepelnými čerpadlami, ktoré využívajú obnoviteľnú energiu z podzemnej vody. Pod budovou JUST SLOVENSKO sa nachádzajú dva vrty, z ktorých čerpáme vodu, ktorá následne vykuruje či ochladzuje celú budovu.

Nadácia JUST SLOVENSKO

Nadácia JUST SLOVENSKO podporuje jednotlivcov, či skupiny osôb
v ťažkých životných a sociálnych situáciách, ale rovnako aj spoločnosti
a organizácie zameriavajúce sa na starostlivosť o ľudí odkázaných na pomoc.

Príspevky nie sú formou priamych finančných darov, ale refundáciou
nákladov reálne viazaných na konkrétnu pomoc.

Okrajovo sa nadácia snaží podporiť aj projekty smerované k ochrane
životného prostredia, zachovania prírodných hodnôt, podporu vedy,
vzdelávania, športu a telovýchovy.

viac o nadácii
Pridajte sa k nám

Hostiteľka je pravá ruka poradcu, nepostrádateľná pri usporadúvaní párty. Stará sa o to, aby stretnutie poradcu a zákazníkov prebehlo v príjemnej atmosfére. Párty, ako forma priameho predaja, často prebieha v neformálnom duchu. Všetci zúčastnení strávia spoločný čas pri drobnom občerstvení a zoznámia sa s produktami JUST a Nahrin. Hostiteľke za každú úspešnú párty prináleží odmena, a to niektorý z produktov JUST a Nahrin.

Klub hostiteliek je tu pre tých, ktorí majú záujem o výhody naviac, napr. exkluzívny darček – kvalitný produkt, ktorý nie je možné získať inak, pretože nie je v bežnej ponuke. Členstvo nie je spojené so žiadnymi záväzkami. Viac informácií vám poskytne poradca, alebo kontakt na poradcu si nájdete na stránke www.justnahrin.sk.

Čo je to priamy predaj?

Osobný kontakt priamo so zákazníkom je výhradným spôsobom distribúcie produktov JUST a Nahrin, pri ktorom má vyškolený poradca možnosť predstaviť filozofiu spoločnosti, produkty a zaistiť dlhodobú spokojnosť zákazníka uspokojením jeho individuálnych potrieb.

Párty predaj

Párty je príjemné posedenie s poradcom firmy JUST SLOVENSKO, ktorý zákazníkom bezplatne poskytne poradenstvo a v pohodlí domova hostiteľky, či na inom dohodnutom mieste, ich seriózne zoznámi s produktami. Skvelá príležitosť pozvať priateľov a sprostredkovať im možnosť dozvedieť sa viac o zdraví a kráse. Párty predstavuje vhodnú príležitosť produkty nezáväzne vyskúšať a ochutnať. Poradca zákazníkovi vždy poskytne odborné informácie a zodpovie akékoľvek otázky.

Staňte sa jedným z nás!

Zaujímate sa o zdravý životný štýl? Túžite po zaujímavej práci? Spôsobov, ako sa stať jedným z nás, je hneď niekoľko. Okrem priebežne aktualizovaných ponúk zamestnania na rôzne typy úväzku na tejto stránke nájdete aj stručnú charakteristiku toho, čo zamestnanie v JUSTE prináša.

STAŇTE SA ODBORNÝM PORADCOM

Otvorí sa vám úplne nová životná oblasť, stanete sa súčasťou rodinnej firmy, naučíte sa rozumieť kozmetike, výživovým doplnkom, koreninám a ďalším produktom. Budete zastupovať dôveryhodnú spoločnosť, dodržujúcu Etický kódex, ktorá je členom Združenia priameho predaja. Bez veľkej vstupnej investície získate časovú flexibilitu, typickú pre podnikanie a zaujímavý zárobok, formou provízií z obratu. Budete mať možnosť sa vzdelávať, podľa svojho uváženia riadiť vlastný, odborný aj osobný rast.

Ponúkané produkty JUST a Nahrin majú už aj u nás dlhodobú tradíciu a státisíce spokojných zákazníkov. Pre viac informácií kontaktujte svojho poradcu, alebo navštívte stránku s kontaktami.

Logo
Logo