JUST prichádza z prírody

Machovka

Machovka

Táto rastlina sa vyskytuje v mnohých obmenách. Najznámejšia je jedlá a veľmi chutná forma machovky peruánskej (Physalis peruviana), ktorá má plody vo forme bobúľ žltooranžovej farby, ktoré tvarom pripomínajú čerešňu alebo cherry paradajku. Jednotlivé bobule sú uložené v kalichu v tvare lampiónu, vďaka čomu sa machovka často používa ako dekorácia dezertov. Lampión tohto druhu machovky má šedezelenú farbu. Bobule pripomínajú chuť jahody, niekomu dokonca ananás. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov sa jedná o veľmi zdravú pochutinu.

 

Naopak sýto červené lampášiky, bobule menšieho vzrastu a sýtejšie farby patria druhu machovky čerešňovej tzv. židovskej čerešne, ktorá je jedovatá, ale je možné ju po usušení použiť na dekoráciu alebo pri vytváraní kvetinových väzieb.

 

Súčasťou produktového radu JUST Sun Care je extrakt z machovky - Physalis Angulata, ktorá pochádza z Brazílie a je bohatá na fytosteroly. To sú látky s podobným pôsobením ako kortikoidy, avšak bez vedľajších účinkov - protizápalové, rýchlo zmierňujú prejavy ako začervenanie, napuchnutie, svrbenie, bolesť či pocit horúčavy.

Extrakt z machovky má hneď niekoľko účinkov proti starnutiu, ktoré je spôsobené teplom: vo vnútri kože redukuje drobné zápaly a podporuje udržiavanie správnej teploty, chráni pred svetelnými lúčmi vrátane tých infračervených.

Lokalita výskytu

Prezeraním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré zefektívnia prehliadanie tohto webu.