JUST prichádza z prírody

Rastieme a sťahujeme sa

Rastieme a sťahujeme sa
27. Február 2022

Začíname: Strašnice, Libeň a Počernice

Všetko sa začalo v bývalom Československu v strašnickom byte Lízalkových, ktorý sa spolu s rodinnou chalupou v Jizereských horách stal akousi základňou všetkého diania. Zatiaľ čo produkty sa skladovali v halách v Libeňskom prístave. Všetci robili všetko, od balenia produktov, prípravy dopisov, rozvozu objednávok. 

Stražovická ulica, sídlo v rokoch 1991 – 1992.

 

Rozdelenie: Česko a Slovensko

Po 1. 1. 1993 se začala písať ďalšia kapitola spoločnej histórie. Napriek tomu, že sa činnosti rozdelilo do dvoch štátov a spoločností, podstata fungovania bola stále rodinná a spoločná. 

 

Česko: 4 adresy

V už  spomínaných pražských Počerniciach JUST CS pôsobil v rokoch 1991 - 1992 a to na Strážkovickej ulici. Väčšinu miesta zaberal sklad, ale bola tu vybavovaná aj celá administrácia. 

V roku 1992 nastalo sťahovanie do Kovářskej ulice v pražskej Libni, ale sklad aj expedícia zostala na Strážkovickej až do roku 1994. Rástol záujem o produkty, množstvo objednávok i počet zamestnancov. Pribudla i možnosť osobných odberov, preto bola lokalita v blízkosti metra veľkou výhodou. 

Kovářská ulica, sídlo v rokoch 1992 – 1995

 

 

Ďalšie sťahovanie v roku 1995 do Průběžné ulice bolo logickým krokom - spoločnosť stále rástla a pribudol aj sortiment produktov Nahrin. Sklad „putoval“ trochu inou trasou ako administratíva. V roku 1994 bol presťahovaný na súčasnú adresu a v areáli U Továren. 

Průběžná ulica, sídlo v rokoch 1995 – 2001

 

 

Od roku 2001 sídli spoločnosť JUST CS v ulici U Továren v pražskom Hostivaři. Budova v tvare kvapky vznikla na mieru pod vedením Václava Beníška, ktorý dodnes spravuje celý areál JUBEL (JUst+BEníškovi+Lízálkovi).

Súčasné sídlo v ulici U Továren obýva JUST CS od roku 2001. Ich sklad je tu však už od roku 1994.

 

 


Slovensko: Aj my rastieme

V začiatkoch podnikania (roky 1992 - 1993) sme mali doslova pár metrov štvorcových v našich domácnostiach. Vtedy nebolo potrebné a ani možné ich deliť na kancelárie, sklad a expedíciu. Tento stav však netrval dlho a už v polovici roku 1993 sme sa presťahovali do Hlavajovej vily na ulici Osloboditeľov. Tam sme už aj s dvomi zamestnancami mali k dispozícii priestory pre sklad, expedíciu a aj kanceláriu s celkovou rozlohou asi 150 m2.

 V polovici roku 1993 sme sa presťahovali do Hlavajovej vily na ulici Usloboditeľov.

 

 

Už koncom roka 1994 sme sa presťahovali do vlastného zrekonštruovaného domu na Pribinovej ulici. V tom období sme pribrali aj ďalších kolegov a spolu nás bolo už 6. Mali sme viac priestorov s rozlohou cca 450 m2. Tento stav nám vydržal  pomerne dlho. Pribrali sme ešte ďalších 6 zamestnancov.

Koncom roka 1995 sme sa presťahovali do vlastných priestorov zrekonštruovaného domu na Pribinovej ulici.


 

Víziu novej budovy sme vytvorili v roku 2011. Na jar v roku 2013 sme začali kopať základy a už v decembri sme sa sťahovali na Kollárovu ulicu. V tom období sme mali 14 zamestnancov. Všetko prebehlo prakticky bez problémov a v týchto komfortných priestoroch sídlime doteraz.  Nakoľko sa firma neustále rozrastá, čo kladie na sklad  a expedíciu väčší nápor, rozhodli sme sa v roku 2021 opäť pre rozšírenie priestorov.
Vďaka novej prístavbe sa zvýšil počet paletových miest, zautomatizovala sa a zväčšila sa linka takmer o polovicu a v neposlednom rade sa dvojnásobne zväčšil baliaci priestor. Touto zmenou zefektívnime uskladňovanie, expedovanie a následné dodanie tovaru. Už sa na dokončenie nových priestorov veľmi tešíme a veríme, že splnia účel.

 

V našom súčasnom sídle na Kollárovej ulici sa už veľmi tešíme na dokončenie nových priestorov a efektívnejšie fungovanie.

 

 

 

Edita Svatošová, Marketingové oddělení JUST CS
Petra Ladňáková, Marketingové oddelenie JUST SLOVENSKO
Seriál Oslavujem 30 rokov vzniká s láskavým prispením autorky kroniky JUSTu Venduly Severinovej.

 

Prezeraním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré zefektívnia prehliadanie tohto webu.