JUST prichádza z prírody

Filantropia

Filantropia
23. Máj 2022

ZALOŽENIU NAŠICH OFICIÁLNYCH NADÁCIÍ V ČESKU A NA SLOVENSKU PREDCHÁDZALO MNOHO DOBROČINNÝCH AKTIVÍT.

Nadácia JUST SLOVENSKO vznikla síce len pred niekoľkými mesiacmi, ale spoločnosť ako taká pomáha už desaťročia. Spoločnosť JUST SLOVENSKO podporuje tých, ktorí to potrebujú – deti so špeciálnymi potrebami, nádejných športovcov či našich zdravotníkov v čase pandémie, ale aj pred ňou.

Pomáhať si treba v núdzi, ale aj k úspechu. Všetci vieme, že situácia v športe na Slovensku nie je ružová a my sme sa preto rozhodli podporovať aj športovcov a nové nádejné talenty. Je to náš vklad a odkaz do budúcnosti a títo športovci na Slovensku aj vo svete šíria dobré meno JUSTu. Medzi športovkyňami, ktoré hrdo podporujeme, je Lucia Hrivnák Klocová, najúspešnejšia slovenská atlétka, pochádzajúca z Martina. Podpore JUST SLOVENSKO sa tešia aj triatlonistky Katarína Néč Lapinová a Kristína Jesenská, obe tiež z Martina. Aj vďaka finančnej a produktovej podpore spoločnosti sa športovkyne môžu rozvíjať a sústrediť na svoje športové ciele.


Pomoc sa ešte zintenzívnila, keď celý svet,  Slovensko nevynímajúc, zasiahla pandémia. JUST SLOVENSKO si uvedomuje, že práve zdravotníci z prvej línie patria medzi tých najohrozenejších a preto sa im rozhodla darovať niekoľko kusov Baktériostatických gélov, ktoré švajčiarska firma JUST vyvinula pre zdravotníkov. Tento gél čistí ruky, ošetruje ich a zároveň chráni. Spoločnosť JUST SLOVENSKO zároveň  prispela nemocnici na kúpu germicídneho žiariča pre ortopedickú kliniku v Univerzitnej Nemocnici v Martine.


Desaťročia filantropickej práce spoločnosti JUST SLOVENSKO vyústili do založenia Nadácie JUST SLOVENSKO na začiatku roka 2022, ktorá podporuje jednotlivcov, či skupiny osôb v ťažkých životných a sociálnych situáciách, ale rovnako aj spoločnosti a organizácie zameriavajúce sa na starostlivosť o ľudí odkázaných na pomoc. Viac informácií o tom, komu sme pomohli a ako prispieť, nájdete na webovej stránke https://nadaciajust.sk/.

Mnohí z vás isto vedia, že v Čechách máme "staršiu sestričku" a to Nadáciu JUST CS, ktorá formálne vznikla už v roku 2015. Jej logo zobrazuje otvorené dlane ako symbol dôvery a úprimnosti. A biela cesta k srdcu v dlaniach zasa cestu Nadace JUST CS k ľuďom.

Nadácia JUST SLOVENSKO podporuje jednotlivcov, či skupiny osôb v ťažkých životných a sociálnych situáciách. Za každým príspevkom je ľudský príbeh. Prečítajte si o nich viac priamo na webových stránkach Nadácie JUST SLOVENSKO: www.nadaciajust.sk alebo sa staňte jej fanúšikom na facebooku: https://www.facebook.com/nadaciajustslovensko.

 

Prezeraním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré zefektívnia prehliadanie tohto webu.