JUST prichádza z prírody

Ako putujú produkty k vám

Ako putujú produkty k vám
29. September 2022

Cesta našich produktov je zaujímavý proces, tak sa naň poďme pozrieť.

Všetko sa začína vo Švajčiarsku, kde z vybraných surovín vznikajú za prísnych hygienických podmienok kvalitné produkty, ktoré po zabalení vyrazia zo Švajčiarska do jednotlivých krajín. Začína sa teda objednávkou, v tomto prípade tou našou pre slovenský trh. Akonáhle produkty naskladníme a umiestnime na expedičnú linku, sú k dispozícii v iStructe a Online objednávke.

Po odoslaní vašej objednávky systémom, údaje automaticky putujú ďalej do expedície a k fakturácii. Výsledkom sú balíčky, ktoré dobre poznáte. Medzi objednaním a doručením produktov prebieha však množstvo úkonov, ktoré nám pomáhajú objednávky poradcov i zákazníkov vybavovať čo najlepšie a najrýchlejšie.

Niektoré súčasti našej expedície majú kontrolnú funkciu. Napríklad tzv. Pick to light systém (slovensky by sa dalo povedať „brať podľa svetla“) slúži na zníženie chybovosti pri vyberaní produktov zo zásob a ich doplňovaní do objednávky. Naši kolegovia a kolegyne na svojich stanovištiach produkty berú zo zásob podľa zoznamu v objednávke a každý vybavený produkt potvrdia stlačením svetla, ktoré sa pri produkte po načítaní objednávky na stanovišti rozsvietilo. Zároveň to pomáha rýchlejšie produkty na stanovišti nájsť. Stanovišťom máme na mysli pozíciu na expedičnej linke.

Druhá kontrola prebieha pred zabalením objednávky do balíka. Na stanovišti, ktoré je umiestnené na pomedzí tzv. pickovania (vyberanie produktov zo zásob) a baliacej linky, prebieha váženie. Systém totiž pozná váhu produktov a dokáže spočítať predpokladanú váhu celej objednávky. Pokiaľ váha produktov v krabici nesúhlasí s údajom v systéme, celú objednávku si vezmeme nabok a prekontrolujeme ručne.

Baliaca linka je bohato zásobená krabicami a výplňou. Okrem zabehnutých pravidiel toho, ako zásielky správne zabaliť, existujú aj špecifiká pre niektoré produkty (napr. Bodliakový olej dávame radšej ešte do obalu, Horskú borievku do krabičky) a nakoniec aj osobitný štýl každého z našich kolegov a kolegýň, ktoré vašu objednávku balia – produkty je možné do krabíc naskladať rôzne, ale vždy s cieľom ich ochrániť počas prepravy pred rozbitím.

Na hotové balíky obsahujúce produkty a faktúry sa nalepia etikety pre jednotlivých prepravcov a umiestnia ich na palety. Pripravené palety či vozíky s balíkmi potom čakajú na vyzdvihnutie. Následne sa už balíky ocitnú mimo našej kontroly a ostáva nám len dúfať, že si vás nájdu čo najskôr a bez komplikácií.

Náš systém zasiela v čase vypracovania balíka informatívnu správu. Našťastie prevažná väčšina prepravcov funguje spoľahlivo a poradcovia, potom aj ich zákazníci svoje produkty v nasledujúcich dňoch konečne držia vo svojich rukách.

Prezeraním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré zefektívnia prehliadanie tohto webu.