JUST prichádza z prírody

30 rokov s produktami JUST

30 rokov s produktami JUST
02. Marec 2022

30 rokov je dlhá doba nie len v živote človeka ale aj spoločnosti. Za tie roky sa udialo veľa zmien asi v každej sfére nášho fungovania. Nemyslíme tým len sťahovanie a presuny do väčších priestorov, či rozšírenie nášho pracovného kolektívu ale aj zmeny týkajúce sa samotnej ponuky produktov.

 

Doba napreduje a my s ňou. Podľa potrieb, trendov a legislatívy sa mení zloženie a receptúra našich produktov, ktoré sa inovujú a vylepšujú. Úpravami prešli aj ich etikety a obaly. I v súčasnosti prebieha zmena vizuálu produktov Nahrin, kedy sa postupne vymieňajú etikety so starým logom za nové.

Viete, ktoré boli úplne prvé produkty, s ktorými JUST prišiel na náš trh a získal si verných zákazníkov?

V roku 1992, kedy podpísali dohodu o spolupráci prví poradcovia ešte v bývalom Československu tvorilo sortiment 28 produktov. Boli to ako inak Olej z 31 liečivých rastlín, Eukasol, bylinné krémy – borievkový, nechtíkový a slezový, Telový balzam, Mandľové mlieko, Krém na ruky a Deo Plus. Obľúbenými sa stala aj ponuka esencií a kúpeľov.

Niečo extra na vtedajšom trhu tvoril Kolagénový rad, ktorého produkty sa predávali buď samostatne alebo ako set v luxusnom kufríku.


Ako to, že v ponuke nebol ani jeden Narosan?

Tie prišli až v roku 1995, kedy vstúpili na Slovenský trh produkty spoločnosti Nahrin. Samozrejme Narosan čučoriedkový, Narosan pomarančový, Peľový sirup či Korenie z bylín a morskej soli patrili medzi prvé, s ktorými sa mohol slovenský zákazník zoznámiť.

 

Nie je zlato čo sa blyští a platí to aj naopak

Pán Bumbala, konateľ a spoluzakladateľ spoločnosti JUST SLOVENSKO, sa s nami podelil o veselú príhodu zo svojich jusťáckych začiatkov. Spája sa s jedným z najobľúbenejších produktov JUST. Uhádnete, o ktorý produkt sa jedná?

„Táto príhoda sa udiala v našich začiatkoch. Denne sme vtedy viac ako menej, úspešne riešili niekoľko problémov spojených s JUST podnikaním. No jeden príbeh si pripomínam často a s úsmevom. Už vtedy bolo obvyklé, že keď sme mali na trh uviesť nový produkt, poslali nám zo Švajčiarska niekoľko vzoriek, ale častejšie priam hotové produkty. Tie sme mali možnosť jednak skúšať a taktiež bolo nutné vybaviť príslušné povolenia pre ich legálny predaj. Relatívne malú krabicu s takýmito produktmi som si v zásielke od pána Guida Lenherra, vtedy obchodného riaditeľa JUST vo Švajčiarsku, vo veľkej zásielke tovaru našiel a ihneď rozbalil. Všetky produkty, ako obvykle, vyzerali veľmi pekne a ich vôňa hoc nová, nás opätovne očarila. Podľa priloženého zoznamu mi však chýbal produkt s čudesným názvom Tea Tree. Prehrabal som výplň krabice a tri škatuľky s tromi fľaštičkami o objeme 10 ml som našiel. Na pohľad nevýrazná žltozelená etiketa s názvom. Myslel som, niečo asi s čajom. Fľaštičku som teda otvoril, ovoňal a za sekundu som bol v inom svete. Ihneď som sa videl v detských rokoch, keď sme s bratom a sestrou tajne u babičky prehľadávali v jej dome na povale skrine a truhly, v ktorých boli navždy odložené, zatuchnuté, prastaré topánky a odevy. Ako kedysi aj v tej chvíli sa mi trochu zatočila hlava, kým som sa spamätal. To čo som natiahol do nosa nebola vôňa ani náhodou. Bol som presvedčený, že nám omylom poslali niečo veľmi, veľmi pokazené. Až po konzultácii s Quidom a českými kolegami som uveril, že to je dobrý nový produkt a že to tak všetko má byť.

Produkt prešiel laboratóriami ŠUKLu a celou procedúrou schvaľovania. Po pár mesiacoch sa dostal k vám, poradcom. Ozaj rýchlo sa stal veľmi obľúbeným aj u zákazníkov, hlavne pre jeho jednoznačné účinky. V súčasnosti sa pohybuje v TOP 10 a aj ja som si naň viac než zvykol. Dnes kľudne a bez pretvárky môžem povedať, že mi vonia. I vy ho veľmi dobre poznáte, takže ho viac vychvaľovať nemusím, dokáže sa perfektne presadiť sám."

 

Čo sa týka obľúbenosti produktov, je pravda, že niektoré naše bestselleri si udržujú dlhodobo svoje miesto v prvej desiatke. V roku 1997 boli najpredávanejšími produktmi: Olej Tea Tree, Tymianový krém, Olej z 31 liečivých rastlín, Eukasol, Soľ na kúpeľ nôh, Borievkový krém, Citrónový olej, Eukalyptový olej, Pomarančový olej a San´Aktiv krém.

A ktoré produkty tvorili TOP 10 v roku 2021?

  1. Eukasol 50 ml 
  2. Narosan čučoriedkový 500 ml
  3. Tymianový krém 60 ml
  4. Olej z 31 liečivých rastlín 50 ml
  5. Artičokový nápoj 500 ml
  6. Tea Tree olej s manukou a rosalinou 10 ml
  7. San´Aktiv krém 100 ml
  8. Kapsuly s vitamínom D a vápnikom 60 kapsúl
  9. Bodliakový olej 500 ml
  10. Tea Tree krém s manukou a rosalinou 60 ml

 

Aktuálne tvorí náš sortiment 124 produktov stálej katalógovej ponuky, ktorá sa každým rokom rozrastá o novinky z dielne kozmetických produktov JUST a výživových doplnkov spoločnosti Nahrin. Samozrejmosťou je aj Mimoriadna ponuka tvorená obľúbenými produktmi, ktoré je možné si objednať len v určitých obdobiach roka. A aby bol sortiment ešte pestrejší a pútavejší, pravidelne prinášame rôzne kolekcie. 

O všetkých produktoch, novinkách a špeciálnych ponukách vás informujú naši odborní poradcovia. Ak ešte žiadneho nemáte, neváhajte a kontaktujte niektorého z našich najskúsenejších

 

 

Prezeraním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré zefektívnia prehliadanie tohto webu.